MISSZIÓ HELYE:

Blantyre, Malawi, Afrika

Dr Szegedi László, idegsebész indította útjára 2017-ben a Malawi Idegsebészeti Missziót a Magyar Afrika Társasággal, az Országos Klinikai Idegtudományi Intézettel és a Közép Európai Idegsebészeti Társasággal közösen. Tavaly egy hosszútávú orvosi együttműködés alapjainak lefektetése, és lehetőségeinek felmérése, illetve a helyi beteg gyermekek műtéti úton meggyógyítása volt az egyedüli cél. Idén a Malawi Angyal létrehozásával - és a Segítő Angyalok Alapítványba olvasztásával több társunkkal közösen egy gyermek- és családsegítő program megalapozása is a terv részévé vált Magyarország és Malawi között. Az utazásunk célja, hogy felderítsük az ismeretlent, felmérjük a lehetőségeket és az Alapítvány támogatásain keresztül a lehető legtöbb rászorulón segíthessünk.

MISSZIÓNK RÉSZTVEVŐI:

Dr. Szegedi László
Főszervező, Idegsebész szakorvos jelölt

Dr. Bagó Attila
Idegsebész főorvos

Dr. Kelemen József Árpád
Aneszteziológus és intenzív terápiás szakorvos

Dr. Nagy Dávid
Idegsebész rezidens

Hlatky-Schlichter Hubert
Segítő Angyalok Alapítvány, Alapító

Kamarás Adrienn